Пічне опалення, каміни? Використовуйте датчики газу – рішення для вашої безпеки.

Всім відомо, що пічне опалення -це небезпечно, тому що при спалюванні дерев’яного палива виробляється чадний газ СО або окис вуглецю, це обумовлено тим що в зоні горіння недостатньо кисню, чадний газ не згорає і може поширитися по приміщенню, викликаючи токсичну дію на організм людини і отруєння.

Процес згоряння має декілька етапів:

  • вуглець згоряє з виділенням вуглекислого газу CO2 (наслідок часткового згоряння димових газів);
  • вуглекислий газ взаємодіє з розпеченими залишками палива або вугілля, утворюючи чадний газ;
  • чадний газ згорає – утворюється вуглекислий газ, який видаляється через димар.

При відсутності тяги в печі  основні причини:

  • забитий димохід
  • передчасно закрита заслінка
  • немає припливного повітря для горіння

Під час горіння палива в печі процеси утворення димових газів є безперерервними. Коли паливо майже згорить, добре видно згоряння чадного газу синім полум’ям і утворення вуглекислого газу. За нормальних умов горіння весь чадний газ згорає в печі практично без залишку.

Вуглекислий газ CO2 – безбарвний газ із слабким кислуватим запахом. Вуглекислий газ, як більш важкий у порівнянні з повітрям, накопичується в нижніх точках приміщеннь наприклад підвал, полупідвал. При зворотній тязі в димоході виникає задимлення приміщення, багато вуглекислого газу.

Чадний газ CO – продукт неповного згоряння і він є отруйним. Отруєння вуглекислим газом надає менш токсичну дію.

У чому полягає підступність чадного газу.
Відсутність у отруйного чадного газу кольору і запаху, роблять чадний газ особливо небезпечним.
Чому виникає отруєння?:
– Порушення правил експлуатації пічного опалення (передчасне закриття пічної заслінки, недостатній доступ свіжого повітря в зону згоряння, погана тяга).
– Несправності: тріщини в конструкції печі, забитий димохід.
Технічне обслуговування автомобіля в гаражі або приміщенні з поганою вентиляцією.
– Використання гриля на дерев’яному вугіллі в альтанці барбекю з поганою вентиляцією.
Симптоми і ознаки отруєння чадним газом.
Симптоми отруєння дуже важко виявити. Прояв однакових симптомів у всіх людей, які перебувають в одному приміщенні, дозволяє розпізнати момент отруєння чадним газом.
Перші ознаки токсичного дії і отруєння: сльозотеча, головний біль і запаморочення, слабкість і нудота, сухий кашель, сплутаність свідомості, можливі зорові і слухові галюцинації. Відчувши симптоми отруєння, потрібно якомога швидко покинути приміщення, вийти на свіже повітря. На відкритому повітрі небезпека отруєння мінімальна.

При великому часу знаходження в приміщенні з невеликою концентрацією чадного газу, спостерігаються симптоми отруєння: порушення дихання, тахікардія, розлад координації рухів, зорові галюцинації, сонливість, посиніння слизових оболонок і шкіри обличчя, блювота, можливі судоми, втрата свідомості.

При підвищеній концентрації чадного газу в повітрі приміщення, виникає втрата свідомості і коматозний стан з судомами. Без надання першої медичної допомоги потерпілому від отруєння чадним газом, може наступити смерть.

Вплив чадного газу на організм.
Чадний газ надходить через легені, зв’язується з гемоглобіном в крові потерпілого і блокує передачу кисню тканинам і органам. Від кисневого голодування порушується робота нервової системи і головного мозку. Чим вище концентрація чадного газу і більше час знаходження в приміщенні, тим сильніше отруєння і вище ймовірність летального результату.
Як убезпечитися? Сучасні методи – детектор або сигналізатор чадного газу.
Отруєння або чаду легше уникнути, використовуючи в будинку автономний сигналізатор або датчик чадного газу.
Якщо концентрація чадного газу в житловому будинку або технічному приміщенні перевищить допустимий рівень, датчик сигналізує, попереджаючи про небезпеку. Сигналізатори виявлення чадного газу – електрохімічні датчики, призначені для безперервного контролю рівня вмісту CO у повітрі приміщення і реагують звуковими і світловими сигналами на підвищений рівень концентрації чадного газу.

При виборі датчика-сигналізатора, слід звернути увагу на особливості приладів (при зовнішній схожості): димові сигналізатори і датчики відкритого вогню, датчики чадного газу CO і датчики вуглекислого газу CO2 реагують на різні компоненти в повітрі приміщення. Датчики чадного газу монтуються на висоті 1,5 метра від підлоги (деякі компанії виробники рекомендують 15-20 см від стелі), димової датчик повинен висіти на стелі, прилад виявлення вуглекислого газу CO2 рекомендований до установки на рівні підлоги або на рівні панелі приладів (вуглекислий газ важчий за повітря).

Установка в будинках з пічним опаленням або каміном датчика чадного газу є вірним рішенням і запорукою вашої безпеки. Датчики чадного газу доступне за ціною рішення, яке рятує безцінну річ- життя!

На допомогу прийде сувенір – сигналізатор диму ” Артошка ” . Якщо в квартирі з’явиться дим , навіть в незначній кількості , ” Артошка ” потужним звуковим сигналом завчасно попередить Вас про пожежну небезпеку . В основі сувеніра лежить автономний димової сповіщувач європейської якості – СПД -3.4 .

Сигналізатор диму пожежний СV212-12 (з вбудованою літієвою батареєю)

Сигналізатор (автономний пожежний сповіщувач) призначений для виявлення загорянь, що супроводжуються появою диму і видачі звукових і світлових сигналів оповіщення про пожежу.

Датчики диму температури та угарного газу Fire Protect Plus від AJAX